MENU

Tuesdays

Any special messages? Check the top of the page.

Tuesday June IMP Pairs

Tuesday June Scramble

Tuesday Evening May Pairs
Winners: - John Khouri and Sylvester Riddell

Tuesday May Scramble
Winners: Dennis Apperley and Graham Potter

Tuesday April Scramble
Winners: Dennis Apperley and Graham Potter

Westchester Shield
Winners: - Monica Cheng and Joy Zeng

One Session Online Teams on 2-4-2024

Tuesday March Pairs
Winners: - Nicky Bowers and Joy Watkinson

Tuesday Afternoon March Scramble
Winners: - Dennis Apperley and Graham Potter

Tuesday Evening February Pairs
Winners: - Chris Fleming and Takayo Yanagisawa

Tuesday Mornings in February

Tuesday Evening Waitangi Day One Off

Tuesday Afternoon February Scramble
Winners: - Pauline Andrews and Anne Gelb

Tuesday January Pairs
Winners:- Jeremy Klinger and Henry Plant

Tuesday Afternoon-January Scramble
Winner: - John Buckleton

Individual Evening on December 12th
W
inner: - Beverley Morris

Scramble for Online and F2F Sessions 11 to 15 December 2023
Best 2 sessions in the last week (pairs sessions of 24+ boards)

Caddy Cup
Winners: - Neil Stuckey and Russell Watt

Sybil Cornell Open Scramble Nov Dec

Filler Cup 2023
Winners: - John Khouri and Sylvester Riddell

Sybil Cornell Open Scramble - October
Winners: - Dianne Evans & Raymond Crowe

Tuesday September Pairs
Winners: - Monica Cheng and Joy Zeng

Sybil Cornell Open Pairs - September
Winners: - Ian Clayton and Bruce Marr

Tuesday August Pairs
Winners: - Mark Robertson and Graham Wakefield

August Sybil Cornell Individual
Winners: - John Buckleton and Douglas Russell

Tuesday July Pairs
Winners: - Mark Robertson and Graham Wakefield

Sybil Cornell July Scramble
Winners: - Patrick Carter and Julie Atkinson

Tuesday Evening June Pairs
Winners: - Sylvester Riddell and John Khouri

Tuesday Afternoon June Scramble
Winners: - Julie Atkinson & Patrick Carter

Tuesday May Pairs
Winners: - Mark Robertson and Graham Wakefield

Tuesday Online May Scramble
Winners: - Julie Atkinson and Patrick Carter

Anzac Day One Session Teams
Winners: - Dale Lacey, Robyn Freeman-Green, John Dricola and Rona Driscoll

Westchester-Shield
Winners: - Graham Wakefield and Andrew Lance

Tuesday-Afternoon-April-Scramble

Tuesday-Evening-March-Pairs
Winners:- Monica Cheng and Rosemary Jackson

Tuesday-Afternoon-March-Scramble
Winners: - Bruce Marr and Ian Clayton

Tuesday Evening-February-Pairs
Winners: - Rex Green and Ian Beattie

Tuesday-Afternoon-February-Scramble
Winners: - Ian Clayton and Bruce Marr

Tuesday-January-Pairs-(January-10-to-January-31-2023)
Winners: - John Khouri and Sylvester Riddell

Tuesday-Afternoon-January-Scramble-(Best-3-of-4-sessions)
Winner: - Cynthia Clayton

Xmas-Fun-Week-(December-12-to-December-16)

Caddy-Cup-(November-1-to-December-6-2022)
Winners: - Leslie Watt and Brent Mandel

Tuesday-Evening October-Pairs-(October-11-to-October-25)
Winners: - Graham Wakefield and Mark Robertson

Tuesday-Afternoon-October-Scramble-(October-11-to-October-25)
Winners: - John Buckleton and Mike Dunn

Congress-Week-Online

Congress-Week-At-The-Club

Tuesday-Evening-September-Pairs-(September-6-to-September-27)
Winners: - Sylvester Riddell and John Khouri

Tuesday-Daytime-September-Scramble-(September-6-to-September-27)
Winners: - John Buckleton and Mike Dunn

Tuesday-Evening-August-Pairs-(August-2-to-August-30)
Winners: - Linda Cartner and Neil Stuckey

Tuesday-Daytime-August-Scramble-(August-2-to-August-30)
Winners: - Lachie Shea and Patrick Carter

Tuesday-Evening-July-Pairs-(July-5-to-July-26)
Winners: - Leslie Watt and Brent Mandel

Tuesday-Daytime-July-Scramble-(July-5-to-July-26)
Winners: - Lachie Shea and Patrick Carter

Akarana-Cup-from-June-7th-to-June-28th-2022
Winners: - Barry Palmer and Neil Stuckey

Tuesday Afternoon-June-Scramble-from-June-7th-to-June-28th-2022-(best-3-out-of-4)
Winner: - Patrick Carter

Tuesday-May-Pairs-from-3rd-May-to-31st-May-2022
Winners: - Ant Hopkins and Brecht Luyckx

Westchester-Shield-from-5th-April-to-26th-April-2022
Winners: - Barry Palmer and Neil Stuckey

Tuesday-March-Pairs-from-March-1st-to-March-29th-2022
Winners: - Linda Phillips and Andrew Durrans

Tuesday-February-Pairs-from-February-1st-to-22nd-2022
Winners:- John Khouri and Sylvester Riddell

Tuesday-January-Pairs-from-January-11th-to-25th-2022
Winners: - John Khouri and Sylvester Riddell

Tuesday-December-14-2021-1pm

Combined-Caddy-and-Filler-Cups-from-November-2nd-to-December-7th
Caddy Cup Winners: - John Khouri and Sylvester Riddell
Filler Cup Winners: - Jeremy Klinger and Henry Plant

November-and-December-2021-Tuesday-1pm-Open-Sessions-(not-a-special-event)

Improver-Tuesdays-in-October/November/December-2021

Tuesday-Evening-August-Pairs-and-also-Tuesday-Afternoons-in September-on-BBO

Spreadsheet-for-Championship-Teams-from-August-3rd-to-August-31st-2021

Tuesday-Evening-Cross-IMPs-for-Champ-Teams-used-for-Club-Points-and-C-Points

List-of-Teams-for-Tuesday-Championship-Teams-2021

Tuesday Afternoons-in-August-2021-(not-a-combined-event)

Tuesday-Evening-July-Pairs-(A)-from-July-5th-to-July-26th-2021
Winners: - Janet Barnard and Rachael Goffin

Tuesday-Evening-July-Pairs-(B)-from-July-5th-to-July-26th-2021
Winners: - Rachel Ronaldson and Margaret Vodanovich

Tuesday-Afternoons-in-July-2021-(not-a-combined-event)

Tuesday-Evening-Akarana-Cup-from-June-1st-to-June-29th-2021
Winners: - Julie Atkinson and Neil Stuckey

Tuesday Evening-June-Pairs-from-June-1st-to-June-29th-2021
Winners: - Christine Hargrave and Sue Cockroft

Tuesday-Afternoons-in-June-2021-(not a combined event)

Tuesday-Evening-Swiss-Pairs-from-May-4th-to-May 25th 2021
Winners: - Janet Barnard and Leslie Watt

Tuesday-Evening-May-Pairs-from May-4th-to-May-25th 2021
Winners: - Raoul Daroux and Robert Mewa

Tuesday- Afternoons-from-May 4th-to-May 26th-2021-(not-a-combined-event)

2021-04-27-Final-Results-of-the-Wilkinson-Inter-Section-Teams
2021-04-27-Section-A-Cross-IMPs-used-for-Club-and-C-Points
2021-04-27-Section-B-Cross-IMPs-used-for-Club-and-C-Points
2021-04-27-Tuesday-Afternoon

2021-04-27-Draw-for-Final-Session-of-Wilkinson-Teams

2021-04-20-Standings-after-6-Matches-in-the Wilkinson-Teams
2021-04-20-Section-A-Cross-IMPs-used-for-Club-and-C-Points
2021-04-20-Section-B-Cross-IMPs-used-for-Club-and-C-Points
2021-04-20-Tuesday-Afternoon

2021-04-13-Teams-Ladder-after-2-Matches-of-Wilkinson-Teams
2021-04-13-Section-A-Cross-IMPs-used-for-Club-and-C-Points
2021-04-13-Section-B-Cross-IMPs-used-for-Club-and-C-Points
2021-04-13-Tuesday-Afternoon

2021-04-06-Entry-List-for-Wilkinson-Teams

2021-04-06-Teams-Ladder-after-2-Matches-of-Wilkinson-Teams
2021-04-06-Section-A-Cross-IMPs-used-for-Club-and-C-Points
2021-04-06-Section-B-Cross-IMPs-used-for-Club -and-C-Points
2021-04-06-Tuesday-Afternoon

2021-03-30-Tuesday-Evening-Section-(A)
2021-03-30-Final-Ladder-for-March-Pairs-(A)
2021-03-30-Tuesday-Evening-Section-(B)
2021-03-30-Final-Ladder-for-March-Pairs-(B)

2021-03-30-Tuesday-Afternoon

2021-03-23-Tuesday-Evening-Section-(A)
2021-03-23-Interim-Ladder-for-March-Pairs-(A)
2021-03-23-Tuesday-Evening-Section-(B)
2021-03-23-Interim-Ladder-for-March-Pairs-(B)
2021-03-23-Tuesday-Afternoon

2021-03-16-Tuesday-Evening-Section-(A)
2021-03-16-Tuesday-Evening-Section-(B)
2021-03-16-Tuesday-Afternoon

2021-02-23-Tuesday-Evening-Section-(A)
2021-02-23-Final-Ladder-for-February-Pairs-(A)
2021-02-23-Tuesday-Evening-Section-(B)
2021-02-23-Final-Ladder-for-February-Pairs-(B)
2021-02-23-Tuesday-Afternoon 

2021-02-09-Tuesday-Evening-Section-(A)
2021-02-09-February-Pairs-(A)-Interim-Ladder
2021-02-09-Tuesday-Evening-Section-(B)
2021-02-09-February-Pairs-(B)-Interim-Ladder
2021-02-09-Tuesday-Afternoon

2021-02-02-Tuesday-Evening-Section-(A)
2021-02-02-Tuesday-Evening-Section-(B)
2021-02-02-Tuesday-Afternoon

2021-01-26-Tuesday-Evening-Section-(A)
2021-01-26-Tuesday-Evening-Section-(B)
2021-01-26-Final-Ladder-for-January-Pairs

2021-01-19-Tuesday-Evening-Section-(A)
2021-01-19-Tuesday-Evening-Section-(B)

2021-01-12-Tuesday-Evening-Section-(A)
2021-01-12-Tuesday-Evening-Section-(B)

2020-12-15-Tuesday-Evening-(A)-XMAS
2020-12-15-Tuesday-Evening-(B)-XMAS
2020-12-15-Tuesday-Afternoon-XMAS

2020-12-08-Tuesday-Evening-Section-(A)
2020-12-08-Final-Ladder-for-Caddy-Cup
2020-12-08-Tuesday-Evening-Section-(B)
2020-12-08-Final-Ladder-for-Filler-Cup
2020-12-08-Tuesday-Afternoon

2020-12-01-Tuesday-Evening-Section-(A)
2020-12-01-Tuesday-Evening-Section-(B)
2020-12-01-Tuesday-Afternoon

2020-11-24-Tuesday-Evening-Section-(A)
2020-11-24-Tuesday-Evening-Section-(B)
2020-11-24-Tuesday Afternoon

2020-11-17-Tuesday-Evening-Section-(A)
2020-11-17-Tuesday-Evening-Section-(B)
2020-11-17-Tuesday-Afternoon

2020-11-10-Tuesday-Section-(A)
2020-11-10-Tuesday-Section-(B)
2020-11-10-Tuesday-Afternoon

2020-11-03-Tuesday-Evening-Section-(A)
2020-11-03-Tuesday-Evening-Section-(B)
2020-11-03-Tuesday-Afternoon

2020-10-27-Tuesday-Evening-One-Section
2020-10-27-Tuesday-October-Pairs-Section-(A)
2020-10-27-Tuesday-October-Pairs-Section-(B)
2020-10-27-Tuesday-Afternoon

2020-10-20-Tuesday-Evening-Section-(A)
2020-10-20-Interim-Ladder-for-Section-(A)
2020-10-20-Tuesday-Evening-Section-(B)
2020-10-20-Interim-Ladder-for-Section-(B)
2020-10-20-Tuesday-Afternoon

2020-10-13-Tuesday-Evening-Section-(A)
2020-10-13-Tuesday-Evening-Section-(B)
2020-10-13-Tuesday-Afternoon

2020-08-11-Championship-Teams-After-6-Matches
2020-08-11-Cross-IMPs-for-Section-A
2020-08-11-Tuesday-Section-B

 

X